کارتن و جعبه سازی ضدآب را در بازار کارتن را با این نکات بیابید

کارتن و جعبه سازی یکی از کسب و کارهایی می باشد که به حوزه مشاغل خانگی نیز در برخی نقاط و شهرها راه پیدا کرده است. یک از روشهای افزایش کیفیت در صنعت کارتن و جعبه سازی ضد آب نمودن ان می باشد. در صنعت کارتن و جعبه سازی برای اینکه تولیدات باکیفت تری را مشاهده کنید و خرید کنید باید در برخی موارد به ویژگی ضد آب بودن کارتن و جعبه سازی دقت نمایید. در بازار کارتن بنابر نیاز مشتریان کارتن ها و جعباه های با کیفیت و با ویژگی ضد آب نیز برای برخی مشتریان در موارد نیاز ارائه می شود تا بتوانند ماندگاری بالاتری را در خرید و استفاده از کارتن و جعبه تجربه کنند.

 

کارتن و جعبه سازی با توجه به نیاز مشتریان در بازار کارتن انجام می شود

چگونه جعبه های مقوایی را ضد آب کنیم؟

در صنعت کارتن و جعبه سازی ، جعبه های مقوایی در برابر رطوبت و آب بسیار آسیب پذیر هستند. بنابراین ، بسیاری از افراد می خواهند کارتن ها و جعبه های مقوایی خود را ضد آب کنند یا آن را از روغن و گریس موجود در محصولشان نجات دهند یا خود محصول گران قیمت است و می خواهند آن را در برابر آب آسیب پذیر کنند. به هر دلیلی کارتن ها و جعبه های مقوایی ضد آب ساده و ارزان هستند. بعد از انجام برخی تحقیقات در بازار کارتن ما روش های مختلف ضد آب کردن جعبه های مقوایی را فرا گرفتیم.

 

روش های ضد آب کردن در تولید کارتن و جعبه سازی

چندین روش وجود دارد که می توانید تأثیرگذاری عناصری مانند آب را از جعبه مقوا خود ازبین ببرید. از نظر فنی ، ضد آب بودن کارتن و جعبه مقوایی در صنعت کارتن و جعبه سازی دقیقا باعث نمی شود جعبه ضد آب شود ، بلکه می توان لایه ای از پوشش ضد آب را روی جعبه اضافه کرد. این همچنین نشان می دهد که این روند ، باید تمام جعبه ها از جمله لبه ها و گوشه های آن را بپوشاند. از کاغذ ساخته شده در تولید کارتن و جعبه حتی اگر یک نقطه از قلم بیفتد و ضد آب نشده باشد هرچقد ریز هم باشد آن جعبه می تواند درمقاومت دربرابر آب تخریب شود.

همانطور که گفتم ، چندین روش وجود دارد؛ از پاشش مایعات ضد آب تا استفاده از نوارها و یا اینکه از فویل آلومینیومی استفاده کنید! روش ساده تر این است که به سادگی آن را در یک کیسه پلی اتیلنی ضد آب محصور کنید. این ممکن است برای یک جعبه مقوایی کوچک مفید باشد. برای ایجاد لایه ای از سطح ضد آب در کارتن و جعبه مقوا می توانید از رنگهای دائمی مانند آکریلیک ، مینا یا رزین اپوکسی استفاده کنید.

 

بهترین روشها و راههای ضد آب کردن در تولید کارتن و جعبه مقوایی

1- استفاده از پوشش ضد آب:

برای ضد آب کردن کارتن و مقوا می توانید از روکش پلی اورتان ، یا رنگ اسپری اکریلیک پاک کننده یا اسپری سیلر لاک استفاده کنید. این پوشش های محافظ خود بی ضرر هستند اما باید همیشه در فضایی با تهویه مناسب عمل ضد آب کردن را در فرایند تولید کارتن و جعبه سازی انجام شود. علاوه بر این ، روکش ها قابل اشتعال هستند ، که تهویه فضای انجام کار را حتی بیشتر از قبل ضروری می کند.

1- ابتدا وسایل ایمنی خود را مانند دستکش و عینک بپوشید.

2- منطقه را با گذاشتن یک ورق پلاستیک بر روی سطح آماده کنید.

3- کارتن و جعبه مقوایی خود را روی صفحه پلاستیکی قرار دهید

4- سایر اشیاء با ارزش را در فضای کاری تولید کارتن و جعبه سازی خود بپوشانید.

5- قوطی را کاملاً تکان دهید تا رنگدانه ها به خوبی در قوطی مخلوط شوند.

6- همچنین ، قوطی را بطور دوره ای بین برنامه تکان دهید.

7- قوطی 12 اینچ را از جعبه دورنگهدارید و یک لایه نازک از روکش رابه موازات سطح جعبه بمالید.

8- در حرکات ثابت عقب و جلو اسپری کنید و بگذارید چند ساعت قبل از انجام روکش دوم خشک شود.

9- پس از پوشش سطح ، حباب های کوچک کت را در اطراف گوشه ها و لبه ها اسپری کنید.

10- تمام روکش های ضد آب دارای مجموعه دستورالعمل های خاص خود هستند دقت کنید.