کارتن سازی – ساخت کارتن – سفارش ساخت کارتن

امروزه تولید کارتن و جعبه های کاغذی بیشتر با هدف آسانتر کردن حمل و نقل عمومی و باری صورت می گیرد. تولید کارتن بیشتر در کارخانجات و کارگاه های ساخت کارتن که به کارتن سازی معروف هستند صورت میگیرد. در گارگاه ها و کارخانجات کارتن سازی هم از مواد مرغوب و درجه یک که تا کنون در عرصه تولیدکارتن از انها استفاده نشده است استفاده می شود و هم از بازیافت کارتن هایی که دوباره جمع آوری می شوند و به عرصه تولید بر میگردند. در این بین کارتن های تولید شده توسط هر کدام کیفیت متفاوتی را به بار می اورد که طبیعتا کارتن های با کیفیت را برای مصارفی به کار می برند که نیاز به تولید کارتن با کیفیت داشته باشند و تولید کارتن به کمک کارتن ها بازیافتی نیز برای مصارف معمولی و روزمره بیشتر استفاده می شود.

کارتن سازی
کارتن سازی

کارتن سازی

ساخت کارتن کاربردهای فراوانی در صنایع کوچک و بزرگ بسته بندی دارد.

برخی از موارد کاربر کارتن :

تولید کارتن و جعبه برای پوشاک

تولید کارتن و جعبه برای میوه و تره بار

تولید جعبه برای انواع مختلف صنایع غذایی و بسته بندی

تولید کارتن برای فروشگا های ارسال پستی

و هزاران مورد دیگر

موارد فوق بعضی از جمله کاربردهایی می باشد که نشان می دهد صنعت کارتنسازی یک نیاز کاملا ضروری میباشد که هر روز نیز از ان استفاده می شود.

تکنسین ها دوست دارند در مورد محصولات خود صحبت کنند ، اما آنها حتی در مورد بسترهایی که به ساخت جعبه ، نوار ، پلی اتیلن می پردازند شاید فکر هم نکنند. تولید کارتن و جعبه های مقوایی لازم و ضروری می باشد زیرا یکی از محصولات اصلی صنعت بسته بندی است. اما براحتی فراموش می شود که جعبه های مقوایی که بطور منظم از آنها استفاده می کنید ، زمانی درختی نه چندان فروتن بودند. تولید کارتن نیاز بسیاری از صنایع و تجارت های بزرگ و کوچک و همینطور کسب و کار ها می باشد. امروزه در هر مغازه ای که پا بگذارید خصوصا سوپر مارکت ها و فروشگاه های موادغذایی می توانید کارتن ها و جهبه های مقوایی را ببینید.

 

کارتن سازی و ساخت کارتن و جعبه مرغوب جهت تسهیل باربری و حمل و نقل

کارتن های مقوایی یکی از جعبه های اصلی بسته بندی است که در صنعت بسته بندی درگیر است. این کارتن ها به راحتی و به صورت جدید و بازیافتی قابل دسترسی هستند. موارد مختلفی در ساخت این بسته ها وجود دارد. این موارد شامل نوار و پلی اتیلن است. بسته ها به صورت روزانه مورد استفاده قرار می گیرند ، بنابراین به تعداد آنها ساخته می شوند. کارتن ها و جعبه ها بیشتر برای حمل و نقل چیزهای مختلفی استفاده می شوند مانند پیتزا در جعبه های راه راه چاپ شده با مارک پیتزا که تحویل مشتریان داده می شوند. همچنین در صنایع الکترونیک و سایر موارد که به صورت ساده در سراسر جهان حمل می شود.

 

تولید کارتن های تاشو

تولید جعبه ها و کارتنهای بسته بندی مناسب برای مواد غذایی ، دارویی ، سخت افزاری و بسیاری از انواع دیگر محصولات است. کارتن های تاشو معمولاً درون یک لوله در تولید کننده ترکیب می شوند و به صورت بسته (بسته شده) به بسته بندی ارسال می شوند.

ساخت کارتن
ساخت کارتن

کارتن ها و جعبه ها چگونه ساخته می شوند؟

شاید فکر کنید که این کارتن های مفید از کجا آمده اند. خوب ، آنها از کاغذهای با کیفیت عالی ساخته شده اند که از درختان ایجاد شده اند. تعداد زیادی از تولید کنندگان کارتن و جعبه های بسته بندی دارای آخرین فن آوری ها برای تبدیل درختان به مقوا راه راه هستند. هر مرحله با دقت انجام می شود و مواد پس از بررسی به خوبی انتخاب می شوند. پردازش تولید کارتن و جعبه چندان ساده نیست اما قابل درک است.

 

ما می خواهیم به شما بگوییم که چطور کارتن ها ساخته می شوند :

۱- مبانی:

جعبه و کارتن کاغذی که از یک کاغذ بازیافت شده ایجاد می شود. این کارتن ها بین دو لاین فشرده شده است. محتویات بازیافتی مختلفی از این طریق ایجاد می شود زیرا از مقوا قدیمی یا کاغذ بازیافت شده تهیه می شوند.

بااین وجود از کیفیت بالای کاغذ مرغوب برای تولید کارتن نیز استفاده می شود.

فرقی نمیکند که کاغذ بازیافت میشود ، زیرا مهم این است که از کاغذ مرغوب تهیه شده است.

این کاغذ کاملاً از درختانی که پالایش یافته اند ساخته شده است.

۲- درختان

بسته های مقوایی دارای یک لایه داخلی کاغذ تست اولیه و همچنین یک کاغذ بیرونی Kraft هستند. دلیل این امر این است که کرافت از کیفیت خوبی برخوردار است. می توان آن را به سادگی چاپ کرد. کرافت همچنین به عنوان بادوام و مقاوم در برابر نفوذ آب شناخته می شود که یک مزیت اضافی برای استفاده از آن برای چهره بیرونی در تولید کارتن و جعبه است.

در کل ساخت کارتن با ورق 3 لایه و 5 لایه و فروش کارتن در وب سایت صورت می گیرد .

کارتن سازی بازار کارتن به صورت کارگاهی تولید یک روزه برای سفارشات کم تعداد و تعداد بالا به صورت کارخانه به مدت زمان 10 تا 15 روز انجام می شود

 

ساخت کارتن
ساخت کارتن

خرید کارتن های با کیفیت از بازار کارتن

در بازار کارتن انواع کارتن در سایز های مختلف و کاربرد های گوناگون قرار گرفته :

خرید کارتن بزرگ اسباب کشی منزل که در سه سایز مورد استفاده است

خرید کارتن اداری که بیشتر برای زومکن و لوازم کیس و اداری میباشد .

کارتن فریت که برای بسته بندی اجناس برای ارسال به خارج می باشد واز نوع مقاوم کارتن باشد .

در صورتی که نیاز به خرید کارتن دارید می توانید :

با بازار کارتن تماس بگیرید و به کمک مشاوره رایگان نوع کارتن و وسایل مورد نیاز را انتخاب کنید.

ما سفارش شما را به همراه فاکتور اجناس با پیک برایتان ارسال می کنیم

می توانید درب منزل یا محل کارتان پرداخت کنید

 

کارتن و جعبه سازی یکی از کسب و کارهایی می باشد که به حوزه مشاغل خانگی نیز در برخی نقاط و شهرها راه پیدا کرده است. یک از روشهای افزایش کیفیت در صنعت کارتن و جعبه سازی ضد آب نمودن ان می باشد. در صنعت کارتن و جعبه سازی برای اینکه تولیدات باکیفت تری را مشاهده کنید و خرید کنید باید در برخی موارد به ویژگی ضد آب بودن کارتن و جعبه سازی دقت نمایید. در بازار کارتن بنابر نیاز مشتریان کارتن ها و جعباه های با کیفیت و با ویژگی ضد آب نیز برای برخی مشتریان در موارد نیاز ارائه می شود تا بتوانند ماندگاری بالاتری را در خرید و استفاده از کارتن و جعبه تجربه کنند.

تولید کارتن

کارتن و جعبه سازی با توجه به نیاز مشتریان در بازار کارتن انجام می شود

چگونه جعبه های مقوایی را ضد آب کنیم؟

در صنعت کارتن و جعبه سازی ، جعبه های مقوایی در برابر رطوبت و آب بسیار آسیب پذیر هستند. بنابراین ، بسیاری از افراد می خواهند کارتن ها و جعبه های مقوایی خود را ضد آب کنند یا آن را از روغن و گریس موجود در محصولشان نجات دهند یا خود محصول گران قیمت است و می خواهند آن را در برابر آب آسیب پذیر کنند. به هر دلیلی کارتن ها و جعبه های مقوایی ضد آب ساده و ارزان هستند. بعد از انجام برخی تحقیقات در بازار کارتن ما روش های مختلف ضد آب کردن جعبه های مقوایی را فرا گرفتیم.

 

روش های ضد آب کردن در تولید کارتن و جعبه سازی

چندین روش وجود دارد که می توانید تأثیرگذاری عناصری مانند آب را از جعبه مقوا خود ازبین ببرید. از نظر فنی ، ضد آب بودن کارتن و جعبه مقوایی در صنعت کارتن و جعبه سازی دقیقا باعث نمی شود جعبه ضد آب شود ، بلکه می توان لایه ای از پوشش ضد آب را روی جعبه اضافه کرد. این همچنین نشان می دهد که این روند ، باید تمام جعبه ها از جمله لبه ها و گوشه های آن را بپوشاند. از کاغذ ساخته شده در تولید کارتن و جعبه حتی اگر یک نقطه از قلم بیفتد و ضد آب نشده باشد هرچقد ریز هم باشد آن جعبه می تواند درمقاومت دربرابر آب تخریب شود.

همانطور که گفتم ، چندین روش وجود دارد؛ از پاشش مایعات ضد آب تا استفاده از نوارها و یا اینکه از فویل آلومینیومی استفاده کنید! روش ساده تر این است که به سادگی آن را در یک کیسه پلی اتیلنی ضد آب محصور کنید. این ممکن است برای یک جعبه مقوایی کوچک مفید باشد. برای ایجاد لایه ای از سطح ضد آب در کارتن و جعبه مقوا می توانید از رنگهای دائمی مانند آکریلیک ، مینا یا رزین اپوکسی استفاده کنید.

 

بهترین روشها و راههای ضد آب کردن در تولید کارتن و جعبه مقوایی

1- استفاده از پوشش ضد آب:

برای ضد آب کردن کارتن و مقوا می توانید از روکش پلی اورتان ، یا رنگ اسپری اکریلیک پاک کننده یا اسپری سیلر لاک استفاده کنید. این پوشش های محافظ خود بی ضرر هستند اما باید همیشه در فضایی با تهویه مناسب عمل ضد آب کردن را در فرایند تولید کارتن و جعبه سازی انجام شود. علاوه بر این ، روکش ها قابل اشتعال هستند ، که تهویه فضای انجام کار را حتی بیشتر از قبل ضروری می کند.

1- ابتدا وسایل ایمنی خود را مانند دستکش و عینک بپوشید.

2- منطقه را با گذاشتن یک ورق پلاستیک بر روی سطح آماده کنید.

3- کارتن و جعبه مقوایی خود را روی صفحه پلاستیکی قرار دهید

4- سایر اشیاء با ارزش را در فضای کاری تولید کارتن و جعبه سازی خود بپوشانید.

5- قوطی را کاملاً تکان دهید تا رنگدانه ها به خوبی در قوطی مخلوط شوند.

6- همچنین ، قوطی را بطور دوره ای بین برنامه تکان دهید.

7- قوطی 12 اینچ را از جعبه دورنگهدارید و یک لایه نازک از روکش رابه موازات سطح جعبه بمالید.

8- در حرکات ثابت عقب و جلو اسپری کنید و بگذارید چند ساعت قبل از انجام روکش دوم خشک شود.

9- پس از پوشش سطح ، حباب های کوچک کت را در اطراف گوشه ها و لبه ها اسپری کنید.

10- تمام روکش های ضد آب دارای مجموعه دستورالعمل های خاص خود هستند دقت کنید.

 

سفارش ساخت کارتن

در این مطلب تا حدودی با نحوه شروع به کار صنایع کارتن سازی و تولید جعبه مقوایی آشنا می شوید شاید می خواهید یک کار تولید جعبه مقوایی را شروع کنید در اینصورت این مقاله کلیه جزئیات لازم را از ماشین آلات گرفته تا سایر مراحل ایجاد صنایع کارتن سازی را به شما ارائه می دهد. تجارت ساخت جعبه مقوایی یا کارتن سازی یک تجارت سودآور در کشوهای امریکا و اروپا است که در ایران نیز نسبتا مناسب می باشد. خصوصاً اینکه با افزایش فروشگاه های تجارت الکترونیکی ما از مبانی مانند پتانسیل بازار و آمار برای بازاریابی برند استفاده خواهیم کرد.

 

صنایع کارتن سازی

کارتن ها و جعبه های مقوایی زیر بخش مشاغل بسته بندی قرار می گیرند و تولید کنندگان محصولات و کارتن ها و جعبه های متنوعی را در اشکال و اندازه های مختلف تولید می کنند تا پاسخگوی نیاز امروز بازار باشد. این مشاغل نیاز به پیش زمینه تحصیلی ندارد بلکه نیاز به برنامه ریزی ، سرمایه گذاری و مهارت مناسب در بازاریابی دارد. بنابراین ، شما باید بتوانید تعداد زیادی جعبه و کارتن را برای انجام سفارشات مشاغل بزرگ تولید کنید.

شروع کار تولید جعبه مقوایی و پیوستن به صنایع کارتن سازی

پتانسیل برای تولید جعبه مقوایی و تولید کارتن بسیار زیاد است. تقریباً تمام صنایع به مقداری بسته بندی مقوایی و کارتن های مخصوص نیاز دارند و صنعت تجارت الکترونیکی که امروزه پررونق شده احتمالاً بزرگترین خریداران کارتن ها و جعبه های مقوایی است. صنعت تجارت الکترونیکی رو به رشد است و به احتمال زیاد تا یک دهه آینده ادامه خواهد یافت. بنابراین اگر برای تجارت جعبه مقوایی برنامه ریزی می کنید ، باید تا چند دهه آینده خوب عمل کنید و اگر بازاریابی مناسب داشته باشید می توانید بزرگ شوید و کسب و کارتان را گسترش دهید.

بخش های عمده ای که از کارتن ها و جعبه های مقوایی استفاده می کنند:

 1. خوردنی و آشامیدنی
 2. کالاهای الکترونیکی
 3. لوازم خانگی
 4. لوازم آرایشی
 5. ظروف شیشه ای و سرامیک
 6. کفش
 7. قطعات خودرو
 8. قطعات صنعتی
 9. صنایع شیمیایی
 10. نساجی
 11. تنباکو
 12. و غیره.

 

مجوزها برای شروع کار در صنایع کارتن سازی با جعبه مقوایی

برای شروع همه مشاغل شما باید با کسب تعدادی مجوز شروع کنید در صنایع کارتن سازی نیز چنین می باشد که از مجوز کسب و کار و تجارت گرفته تا موارد دیگر باید انجام می شود. علاوه بر این مجوزها در برخی موارد بیمه ها نیز وجود دارد. یا اینکه برخی مواقع لازم است که شرکت ثبت کنید. اگر می خواهید برای شروع کار در صنایع کارتن سازی شرکت ثبت کنید ما پیشنهاد می کنیم شرکت خود را به عنوان یک شرکت با مسئولیت محدود ثبت کنید و یک نام تجاری را انتخاب کنید که به بهترین وجه منعکس کننده ارزش های اصلی کار شما باشد.

 

ماشین آلات و تجهیزات ساخت جعبه مقوایی در صنایع کارتن سازی

اول از همه ، شما نیاز به یک مکان سرپوشیده به عنوان کارگاه دارید. اگر می خواهید در مقیاس کوچک کارتان را در صنایع کارتن سازی شروع کنید و به تولید مشغول باشید حداقل به مساحت 500 متر مربع نیاز دارید. در مرحله بعد ، شما باید ماشین آلات خریداری کنید ، که بسته به نوع کارت ها و جعبه های مورد نظر برای تولید شما متفاوت خواهد بود.

 

لیست مشترک ماشین آلات تقریبا برای همه صنایع کارتن سازی

 1. دستگاه راه راه کاغذ صورت
 2. برش تخته مخصوص صنایع کارتن سازی
 3. برش ورق
 4. دستگاه چسباندن – ورق
 5. دستگاه پرس – ورق
 6. دستگاه برش و چرخشی چرخشی
 7. دستگاه شکافی کنسانتره
 8. ماشین آلات دوخت
 9. دستگاه پرس مخصوص صنایع کارتن سازی
 10. دستگاه چاپ فلکسو
 11. درایو فرکانس متغیر
 12. مجموعه ژنراتور
 13. و غیره.

 

مواد اولیه در کارتن سازی و ساخت جعبه مقوایی

اولین فرآیند ساخت و تولید کارتن و جعبه مقوایی شامل پردازش مواد اولیه می باشد. این کار با خمیر تراشه های چوبی با استفاده از فرآیند کرافت آغاز می شود. درخت مورد علاقه و درختی که بیشترین اتفاده را برای کاغذ کرافت دارد یک درخت کاج است. پس از برداشت محصول ، مقدار زیادی از طریق فرآیند سولفات عبور می کند و سپس آنها را به یک خمیر شکسته می کنند.

مواد اولیه مورد استفاده در ساخت مقوا و سفارش ساخت کارتن

 • کاغذ کرافت
 • نشاسته ذرت
 • چسب
 • موم
 • آب پارافین
 • سیم بخیه
 • جوهر

 

فرایند تولید کارتن و سفارش ساخت کارتن در صنایع کارتن سازی

در ادامه مراحل ساخت چوبی جعبه های مقوایی ارائه می شود:

1- ابتدا یک دستگاه از کاغذ بازیافت شده یا کاغذ کرافت استفاده می کند که برای ایجاد و ساخت فلوت یا ورق موج دار کارتن راه راه استفاده می شود. ورق موج دار بین دو صفحه کرافت صاف به نام آستر قرار دارد.

2- بعد از طریق چند غلتک به نام راه راه عبور می کند ، جایی که بخار داغ روی تخته پخش می شود در حالی که غلتک یک طرف فلوت را می چسباند.
بعد ، یک دستگاه دو ورق بوش را در دو طرف لایه راه راه چسبیده است.

3- سپس مقوا از هر طرف توسط اره مدور بریده می شود.
4- دستگاه راه راه بسته به اندازه جعبه ، هر تخته را چند بار برش می دهد.
5- سپس دستگاه با استفاده از انبرهای آلومینیومی تخته ها را به لایه ها جدا می کند.
6- در مرحله بعد ، یک دستگاه تخته ها را جمع می کند . تقریباً 7000 تخته در ساعت از برش دهنده تغذیه می کند.
7- برش مقوا را با دقت برش می دهد تا فلپ ها و دسته ها را بسازد.
8- مطمئن می شوند که دستگاه های برش زن عملیات را بخوبی انجام دهد.
9- جعبه ها درحدود 100 جعبه دردقیقه پردازش میشوند درحالیکه مواردقطع شده برای بازیافت ارسال میشود.

10- سپس دستگاه خمشی جعبه ها را در امتداد چین و چروک ساخته شده توسط موجدار ، همزمان می کند و با چسب نیز کار می کند.

11- بعد ، یک دستگاه دیگر بخش های چسبان را می سازد تا یک جعبه درست کند.

12- درمرحله بعد جعبه ها جمع شده و انبار میشود و یابرای تهیه کنندگان ارسال می شوند.

برند سازی اختیاری :

به صورت اختیاری ، تولیدکننده ممکن است بر اساس قدرت و ظرفیت جعبه ، علائم و نمادها را اضافه کند.

 

در صورتی که سرمایه لازم برای راه اندازی این تجارت را ندارید اما علاقه به ورود به این بازار دارید هیچ جای نگرانی وجود ندارد می توانید با بازار کارتن تماس بگیرید شاید شما همکار بازار کارتن شدید.

Table of Contents