کارتن جعبه مناسب با محصولات خود را قبل از خرید بشناسید

برای انتخاب کارتن جعبه مناسب با محصول تان باید انواع مختلف جعبه کارتن را بشناسید. اگر شما مدل های مختلف کارتن جعبه بسته بندی را بشناسید می توانید براحتی اولین مرحله طراحی جعبه کارتن برای محصولات تان که همان انتخاب نوع جعبه کارتن باشد را بدرستی انجام دهید. پس این نکته را مدنظر داشته باشید که انتخاب کارتن جعبه و مدل ان با توجه به محصولات شما انجام میشود. کارتن جعبه معمولاً از مقوا و گاهی اوقات از جنس فیبر ساخته می شود. در بسته بندی انواع مختلفی از کارتن ها استفاده می شود. بعضی اوقات کارتن نیز به آن جعبه گفته می شود.

 

۱- کارتن جعبه بسته بندی ۴ درب

این نوع جعبه های کارتنی که از رایجترین نوع انها می باشد و همانگونه که از نام ان مشخص است قسمت بالا و زیره ان دارای ۴ تکه می باشد که از طرف زیر بسته می شود. در قسمت بالایی که درب قرار دارد ۴ تکه دارد و به همین خاطر به آن ۴ درب میگویند. از این نوع جعبه کارتنی معمولا برای بسته بندی لوازم و محصولات حجیم و بزرگ و سنگین استفاده میشود و مناسب این محصولات است. از این جعبه کارتن برای بسته بندی محصولات نیز استفاده میشود.

برای کارتن های اسباب کشی و حمل بار از این نوع استفاده میکنند.

 

۲- کارتن جعبه بسته بندی کیبورد کامپیوتری

این جعبه ها دارای یک درب متصل به خود می باشند که از سه طرف باز می شوند و از سمت عقب و انتهایی متصل است. این جعبه ها به جعبه های تاشو نیز معروف هستند. جعبه برخی از کفش ها یا ظروف آشپزخانه و اکثر قطعات کامپیوتری و الکتریکی از این قبیل به شمار میرود.

 

۳- جعبه کارتن بسته بندی کشویی

این نوع از کارتن جعبه ها بیشتر در محصولات صادراتی و وارداتی به چشم میخورد. همچنین اگر در شیرینی فروشی ها دقت کرده باشید از این نوع جعبه ها زیاد دیده میشود.

این مدل با کارتن مقوایی تولید میشود به صورت ۲ تکه میباشد.

یک تکه که محصولات در آن قرار میگیرد

تکه دوم که به صورت غلاف روی قسمت اول قرار می گیرد.

 

۴- جعبه بسته بندی تلسکوپی با ۲ بخش زیر و رو

اگر ماه رمضان و خرما های مضافتی ان را به یاد داشته باشید این نوع را نیز به خوبی به خاطر خواهید سپرد. در این مدل که از ۲ تکه همانند مدل قبلی تشکیل شده است قسمت دوم به جای غلاف کردن قسمت اول روی آن قرار میگیرد. از مثالهای دیگر این مدل میتوان به کارتن جعبه های رایج کفش ها و پیراهن های مجلسی اشاره کرد.

 

۵- کارتن بسته بندی محصولات دارویی

کارتنهای مشابه درب دارویی معمولا برای محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می شود. به عنوان مثال لامپ های الکتریکی قدیمی از این نوع کارتن جعبه استفاده میکردند.

 

۶- کارتن جعبه از نوع دسته دار

در برخی از لوازم اسباب بازی های کودکان و لوازم کادویی جهت زیباتر جلوه دادن محصولات و بیشتر موردپسند قراردادن از این مدل استفاده بیشتری میشود.

یکی دیگر از دلایل استفاده از این مدل حمل آسان از مبدا تا مقص می باشد.

 

۷- جعبه بسته بندی میوه تره بار مخصوص صادرات

میوه های صادراتی به دلیل اینکه حمل آن ها تا کشور مقصد در کانتینرهای یخچال دار انجام می شود می بایست در کارتن های بسته بندی مقاوم به رطوبت قرار بگیرند از همین رو هم ابعاد استاندارد کف پالت کانتینر و ترکیب ورق اهمیت بسیاری دارد.

 

در بازار کارتن انواع کارتن در سایز های مختلف و کاربرد های گوناگون وجود دارد:

خرید کارتن بزرگ اسباب کشی منزل که در سه سایز مورد استفاده است

خرید کارتن اداری که بیشتر برای زومکن و لوازم کیس و اداری میباشد .

کارتن فریت که برای بسته بندی اجناس برای ارسال به خارج می باشد.

 

هزینه کارتن جعبه بسته بندی چقدر است؟

بیشتر تولیدکنندگان بسته بندی در ارائه پاسخ سریع تفره می روند. دلیل آن این است که هزینه های بسته بندی از یک نوع بسته بندی به نوع دیگر متفاوت است. برخی از انواع بسته بندی ها به طور طبیعی گران تر از سایرین هستند. اما همه آنها برای رسیدن به هزینه واحد کمتر از حجم بالاتری بهره می برند. و هر نوع بسته بندی مجموعه ای از اجزای خود را دارد که بر هزینه ها تأثیر می گذارد. کار ، مواد ، ابزارآلات ، کارمزد تنظیم ، کار طراحی ، نمونه های اولیه ، آزمایش ، باربری ، حمل و نقل ، انبارداری و البته حجم ، همه جنبه های تولید بسته بندی است که به واحد واحد بسته بندی اضافه می کند.

 

برای سفارش کارتن میتوانید ازطریق تلفن تماس با بازار کارتن تماس بگیرید.

به کمک مشاوره رایگان نوع کارتن و وسایل مورد نیاز را انتخاب کنید.

ما سفارش شما را به همراه فاکتور اجناس با پیک برایتان ارسال می کنیم.

اگر از بسته های ویژه سایت استفاده کنید هزینه ارسال رایگان خواهد بود.

می توانید درب منزل یا محل کار یا انبارتان پرداخت کنید.