کارتن زونکن

برای حمل و نقل وسایل اداری و به خصوص وسایلی که اطلاعات مهم و داده‌های هر سازمان را در خود جای‌داده‌اند نیاز به کارتن زونکن برای جا به جایی است ولی هر کارتنی توان تحمل وزن زونکن‌های حاوی کاغذ را ندارد زیرا کاغذها هنگامی‌که بر روی هم قرار گرفته و حجم زیادی را اشغا می‌کنند بسیار سنگین می‌شوند و هر باکسی توان تحمل وزن سنگین آن‌ها را ندارد.

کارتن زونکن
کارتن زونکن

به همین دلیل تحمل زونکن‌های پر از کاغذ برای هرباکسی مقدور نیست و ممکن است پاره شده و اطلاعات محرمانه و مهم دچار آسیب شوند و یا در مسیر اسباب‌کشی یا انتقال به بایگانی گم شوند. برای انتقال زونکن بهتر است از کارتن زونکن استفاده شود که در انواع مختلفی موجود است و برای تعداد کم یا تعداد بالای زونکن استفاده دارد.  باکس کیس نیز اهمیت ویژه‌ای دارد زیرا در کیس‌های اداری نیز اطلاعات و داده‌های مهمی ذخیره شده و در صورت خراب شدن نه تنها اطلاعات از بین می‌رود بلکه همچنین جایگزینی آن‌ها با کیس جدید می‌تواند هزینه زیادی برای سازمان داشته باشد.برای فروش کارتن اسباب کشی به لینک قبل مراجعه کنید.

کارتن اداری
کارتن اداری

کارتن اداری برای انتقال زونکن، کیس و اطلاعات سازمانی مناسب است که بتواند تعدادی زونکن را در خود جای داده و فضای اضافی در آن باقی نماند برای مثال جعبه 10 تایی می‌تواند 10 زونکن را در خود جای دارد و وزن آن را تحمل کند، در آن ده تایی نباید 9 عدد زونکن را قرار داد زیرا در این صورت زونکن‌ها در هنگام جا به جایی تکان خورده و ممکن است باز شوند و یا برگه‌های اطلاعات و اسناد و مدارک داخل آن دچار آسیب شود.

 

کارتن زونکن مناسب و محکم

کارتن کیس و زونکن ضخیم  مستحکم است زیرا این کارتن‌ها باید تحکم زیادی در نگهداری وزن بالا داشته باشند و از پاره شدن بر اثر سنگین بودن محتوای درونشان جلوگیری کنند، ضخامت آن در کنار استفاده از چسب‌های مستحکم می‌توان جلوی باز شدن یا پاره شدن کارتن زونکن را بگیرد و بدون پاره شدن آن محتوای آن که اسناد و مدارک مهم اداری و سازمانی است به مقصد برسد.

جلوگیری از پاره شدن کارتن زونکن

برای اینکه مقاومت کارتن اداری و زونکن بیشتر شود بهتر است از ضربه‌گیری درون زونکن استفاده شود که وزن بسیار کمی داشته باشد و همچنین درون و بیرون آن را با چسب محکم و پهنی چسباند که جلوی پارگی احتمالی گرفته شود. با انجام این توصیه‌ها می‌توانید زونکن‌ها را بدون آسیب‌دیدگی به مقصد برسانید:

  • بیشتر از ظرفیت باکس در آن زونکن قرار ندهید برای مثال اگر جعبه 8 تایی خریداری کردید تنها 10 زونکن در آن قرار دهید زیرا کارتن اداری و زونکن توان تحمل وزن بیش از این مقدار را ندارد. و از کنارها پاره می شود.
  • خرده وسایل ریز را در جعبه جا ندهید، با توجه به اینکه زونکن‌ها همه فضای داخلی کارتن زونکن را پر نمی‌کنند برخی وسایل اداری ریز را نیز در این باکس ها جاسازی می‌کنند ولی این کار می‌تواند به پاره شدن کارتن اداری و زونکن منجر شود زیرا برخی از این وسایل جنس فلزی دارند و باعث سنگین شدن آن می‌شوند.
  • از چسب نواری پهن برای افزایش استحکام کارتن اداری و زونکن و کارتن کیس استفاده کنید

ساخت کارتن بسته بندی