پست فریت چیست ؟ روال کاری و چگونی انجام یک پست فریت

پست فریت چیست؟ برای آشنایی با پراکندگی ارسال های فریت و کاربردهای آنها این مطلب را بخوانید. امروزه زمینه پراکندگی یک پست فریت و یا بهتر بگوییم یک پست فریت هدایت شده لز طریق ارسال بار هوایی با یک هواپیما روشن شده است. خصوصیات پراکندگی پست فریت ممکن است الهام بخش ما برای کشف کاربردهای آن در موارد مختلف باشد.

 

پست فریت چیست و چگونه انجام میشود ؟

پست فریت از طریق یک هواپیمایی باری انجام میشود. این سرویس خدمات پستی معمولا شبانه روزی فعال است. پست فریت طی یک توافقنامه سرمایه گذاری مشترک بین 2 کشور مبدا و مقصد انجام میشود و همچنین خدمات منشور کار به صورت موقت تعیین میگردد.

پست فریت تقریبا در اکثر کشورهای توسعه یافته فعال است.

یک سرویس پست فریت معمولا بیشتر در حوزه تجارت کار میکند.

 

حوزه تجارت اصلی پست فریت شامل:

خدمات تحویل نامه پستی داخلی و بین المللی

تیراژ روزنامه ها ، ژورنال ها و کتاب ها

خدمات ارسال پستی ، صدور تمبر

تحویل اکسپرس پستی و خدمات لجستیکی

تجارت الکترونیکی post فریت

ارتباطات مکاتبات محرمانه

خدمات مالی پستی

انواع مشاغل آژانس پستی و مشاغل دیگر که توسط کشور مجاز است.

 

خدمات پستی بین المللی برای پست فریت :

خدمات بین المللی برای post فریت شامل بسته های کوچک ، بسته بندی بزرگ و EMS است. در صورت ثبت نام بسته های کوچک و بسته بزرگ قابل پیگیری است.

طبق روش های حمل و نقل ، می توان آن را به سه دسته تقسیم کرد:

  1. بسته هوایی
  2. ارسال پاکت : بسته حمل و نقل هوایی بیشترین کاربردی است که ارزان و مناسب است.
  3. پست فریت EMS سریعتر اما گرانتر است.

 

خدمات پست فریت و خدمات بین المللی

باید گفت : post فریت ارائه دهنده خدمات برتر پستی و بسته ای است. ما با خدمات پستی ملی و شرکایی که داریم درخصوص تحویل خصوصی همکاری نزدیک داریم تا بتوانیم جامع ترین و مطمئن ترین شبکه را برای تحویل نامه ، بسته و بسته های خود به مشتریان ارائه دهیم.

 

پست فریت در عرصه بین الملل

بسته ها در post فریت در کشورهای توسعه یافته برای انتقال از یک کشور به کشور دیگر مثلا برای خریدهای اینترنتی از فروشگاه های بزرگ نظیر آمازون و علی بابا و علی اکسپرس هر بار در حدود 60 روز ممکن است طول بکشد. که با کسترش فناوری این زمان حتی در برخی مواقع به 10 روز نیز کاهش پیدا کرده است. محصولات هرگز آسیب نمی بینند. این ارزان ترین سرویس است .

نظر یکی از فروشندگان

یکی از فروشندگان سایت بزرگ فروشگاهی علی اکسپرس در این زمینه میگوید :

من در AliExpress یک فروشنده هستم. من معمولاً از بسته های الکترونیکی برای ارسال بسته ها به گمرک استفاده می کنم. بسیاری از بسته ها می توانند از چین به امریکا در مدت 30-20 روز تحویل داده شوند. و بیشتر مشتریان از خدمات پست فریت راضی هستند.

نظر یکی از خریداران

از طرف دیگر یکی از مشتریان که در آمریکا زندگی میکند و از سایت فروشگاهی در چین خرید انجام داده است در این باره می گوید :

فروشنده آن را در تاریخ 6 اکتبر ارسال کرده است و هنوز هم در حال انتقال به ایالات متحده است. از آنجایی که فروشنده از ارسال بسته های معمولی پست فریت استفاده می کند که یک سرویس ارزان قیمت برای ارسال آن است ، معمولاً تحویل آن حدود 40-60 روز طول می کشد. هرچه من از چین سفارش دادم سرانجام رسید. بسته ها هر بار در حدود 60 روز به دستم میرسید. محصولات هرگز آسیب ندیده بودند. این ارزان ترین سرویس است و من عادت کرده ام که منتظر مرسولات باشم ، زیرا تقریباً در آخرین روز تعیین شده وارد می شوند. اگر مدت طولانی صبر کردید وحشت نکنید. آنچه می پردازید همان چیزی است که شما می گیرید.