چگونه وسایل را كارتن خالي براي اسباب كشي بسته بندی کنیم ؟

یک مراحله مهم موقع اسباب کشی بسته بندی لوازم و کالاهای خانه است. اولین چیزی که برای بسته بندی لوازم منزل و اسباب کشی لازم داریم كارتن خالي براي اسباب كشي است. بسته بندی هر کدام از لوازم بی تردید فرق دارد. باید هر یک از لوازم را به نسبت آسیب پذیری در هنگام اثاث کشی با روش مناسب بسته بندی کنید. از كارتن خالي مقاوم براي اسباب كشي استفاده کنید. برای اینکه در اسباب کشی راحت تر باشید باید یک چند روز جلوتر و ازقبل اثاث کشی و جابجایی به دنبال تهیه و جمع کردن کارتن مناسب اثاث کشی با ضخامت بالا باشید.

چگونه وسایل را كارتن خالي براي اسباب كشي بسته بندی کنیم ؟

جهت تهیه كارتن خالي براي اسباب كشي می توانید به سوپر مارکت محله یا میوه فروشی نزدیک خانه مراجعه کنید. از فروشنده ها درخواست کنید تا برایتان کارتن های خالی را برای اسباب کشی جمع آوری کنند. به آنها بگویید که کارتن با اندازه های مختلف برایتان جمع کنید. جهت انجام سریع این کار حتما باید مبلغی را به این افراد پرداخت نمایید. در غیر اینصورت هنگام مراجعه مجدد با کلی بهانه روبرو خواهید شد کهموفق به جمع آوری نشدیم. راهکار دیگر خرید تلفنی یا اینترنتی كارتن خالي براي اسباب كشي می باشد .

در این زمینه فروشندها متعدد هستند.

یکی از ارزانترین و با سابقه ترین و قدیمترین ها در حوزه فروش كارتن خالي براي اسباب كشي که بصورت انلاین نیز فعالیت می کند بازار کارتن است. می توانید از بازار کارتن نیز كارتن خالي براي اسباب كشي را خرید و سفارش دهید و به موقع و هنگام نیاز تحویل بگیرید.

نکات مهم بسته بندی و اسباب کشی

1- آماده سازی و برای اسباب کشی برنامه ریزی کنید و خود را آماده کنید

با تهیه تعداد مناسبی كارتن خالي براي اسباب كشي خود را اماده کنید و برنامه ریزی داشته باشید.

تهیه همه لوازم و ابزارهای لازم جهت بسته بندی از جمله :

 • کارتن و جعبه های کارتن با ضخامت بالا و مقاوم در اندازه های متعدد متوسط و بزرگ و کوچک
 • قطعا موقع بسته بندی وسایل را در اندازه های مختلف بسته بندی خواهیدکرد
 • اندازه های مختلف کارتن نیازاست
 • چسب پهن ، یک عدد قیچی ، برچسب ، خودکار ، سلفون ، وکیوم های حباب دار، روزنامه

 

اسباب کشی خود را با یاداشت نکات مهم نظم ببخشید بعلاوه آنرا به تفریح تبدیل کنید

یک دفترچه یاداشت مناسب بردارید و در تمام طول اسباب کشی همراه تان باشد. نکات لازم و همچنین اقدامات انجام شده را یادداشت کنید . این کار به اسباب کشی شما نظم و سرعت می بخشد و خیال شما را نیز تا حدود زیادی راحت میکند. به قولی با خیال راحت شب سر بر بالش بگذارید. این کار اسباب کشی شما را به یک سرگرمی تبدیل می کند و باعث می شود شما کاملا فرایند اسباب کشی را مدیریت کنید. وقتی یک كارتن خالي براي اسباب كشي را پر از وسایل کردید روی ان با ماژیک محتویات را بنویسید.

از جمله مواردی پیشنهادی برای یادداشت :

 • ساعت و زمان حرکت و شروع اسباب کشی
 • مبالغ پرداخت شده و هزینه های انجام شده
 • نکاتی درخصوص بسته بندی وسایل خصوصا لوازم مهم
 • نکاتی که باید در خانه جدید بررسی شود
 • و…

از موارد سخت اسباب کشی میتوانید عکس یا فیلم تهیه کنید

به عنوان مثال اگر در وصل کردن و راه اندازی مجدد کامپیوتر و اتصال مجدد کابل های آن خیلی سر در نمی آورید می توانید قبل از جدا کردن فیلم و عکس تهیه کنید. یکی دیگر از دردسر های که در خانه جدید اکثر مردم با آن روبرو میشوند راه اندازی و وصل کردناتصال مجدد کابل های تلویزیون و همچنین راه اندازی گیرندهای دیجیتال می باشد. می توانید با موبایل قبل از جدا نمودن عکس از کابل از پشت تلویزیون بگیرید. یا هر وسیله که فکر می کنید در خانه جدید با راه اندازی آن دچار مشکل میشوید یک عکس با کیفیت و واضح تهیه کنید. در خانه جدید با توجه به عکسی که گرفته اید کابل های خود را سریع تر وصل کیند.

 

وسایل و لوازم هر کدام از اعضای خانواده را جداگانه در كارتن خالي براي اسباب كشي بسته بندی کنید

در خصوص وسایل و لوازم بسته بندی افراد خانواده بهتر است آنها را از هم مجزا کنید تا هنگام چیدمان در خانه جدید با سرعت بیشتر کارتان را انجام دهید و سردرگم نشوید و همچنین دنبال وسایل کلی نگردید. بهتر است هر عضو خانواده خودش وسایل خودش را بسته بندی کند . اینطوری در خانه جدید مامان مامان فلان وسیله من رو کجا گذاشتی .؟ بابا اون وسیله من کجاست؟ و … تا با این تیپ سوالات مواجه نشوید. برای هر عضو خانواده چند كارتن خالي براي اسباب كشي وسایلش اختصاص دهید. البته درصورت امکان اگر برایتان مقدور باشد بهتر هست یک چمدان تهیه کنید و وسایل شخصی مانند لباس ها ، مسواک ، حوله و هر چیزی که جزو وسایل ضرور مورد استفاده قرار میگیرید را داخل چمدان قرار دهید

 • اسامی اعضای خانواده را با برچسب کاغذی روی كارتن خالي براي اسباب كشي یا چمدان بعد از پرکردن بنویسید.
 • این کارتن ها یا چمدان ها را در محل مناسب جایی که مشکلی برای رفت و آمد در خانه ایجاد نکند قرار دهید.
 • بهتر هست این وسایل را با خودرو شخصی خود به خانه جدید جابجا کنید.

تهیه روزنامه باطله از دکه روزنامه فروشی برای بالابردن حفاظت کارتن بسته بندی

جهت پر کردن فضای خالی کارتن ها می توانید از روزنامه باطله استفاده کنید

به دکه روزنامه فروشی نزدیک خانه مراجعه کنید معمولا روزنامه باطله و مجله باطله برای فروش دارند

معمولا به صورت وزنی روزنامه باطله و مجله باطله میفروشند.

مثلا ممکن است هر کیلو روزنامه باطله را به شما 1000 تومان بفروشند

اگر 10 کیلو بخرید 10 هزارتومان میشود که مبلغ زیادی نیست اما بشدت کارتان را راه می اندازد