خط تولید کارتن با امکان ایجاد خمیر کارتن بطورمستقیم و غیرمستقیم

خط تولید کارتن,خط تولید ورق مقوایی کارتن،کارتن سازی برای تولید و عرضه کارتن علاوه بر اینکه سرمایه و هزینه نسبتا زیادی لازم دارد.

ایجاد خط تولید کارتن و کارتن سازی با سرمایه محدود

جهت ایجاد و راه اندازی خط تولید کارتن با سرمایه اولیه کم بهتر است از یک نوع شروع کنیم . یعنی برای استارت کار یا از خط تولید کارتن سازی شروع کنیم و یا جعبه سازی را انجام دهیم. و نکته دیگر اینکه در ابتدا فقط یک نوع کارتن تولید کنیم بهتر است مثلا فقط کارتن لمینتی یا فقط کارتن چاپی تولید کنیم. بعد از راه اندازی خطوط تولیدکارتن سازی و یا جعبه سازی و بعد از بازگشت سرمایه دوباره می توانیم خط تولید کامل کارتن سازی و جعبه سازی را خریداری و خطوط تولیدمان را تکمیل نماییم. در اینصورت توان تولیدانواع مختلف کارتنها و جعبه ها را خواهیم داشت.

 

ایجاد خط تولید کارتن و کارتن سازی با سرمایه مناسب

جهت ایجاد و راه اندازی خط تولید کارتن سازی و جعبه سازی با سرمایه بالا که بخواهیم توان کاری خطوط تولید و سرعت تولید بالایی داشته باشیم کارمان تا حدودی سخت تر خواهد بود اما در عوض سوداوری بسیار مطلوبی خواهیم داشت. دستگاه هایی که برای راه اندازی و ایجاد خطوط تولید کارتن سازی و جعبه سازی کامل نیاز می باشد عبارتند از : دستگاه برش – دستگاه چاپ – دستگاه چاک زن – دستگاه دایکات – دستگاه لمینت – دستگاه تسمه کش – دستگاه چاپ تمام اتومات و دستگاه لب چسب

توان تولید در یک خط تولید کارتن کامل حدود 5 برابر بیشتر خواهد بود

تقریبا می توان گفت که به سوداورس 100% خواهد رسید.

 

میتوان کارتن سازی ها را به 2 نوع تقسیم کرد :

1- نوع اول خط تولید کارتن و کارخانه های کارتن سازی و کاغذسازی که تولید کننده کارتن مقوایی و ورق های مقوایی هستند و کاغذی امکاناتی دارند که خودشان میتوانند ورق های کاغذ مقوایی تولید نمایند. این مدل خط تولیدکارتن میتواند بطور مستقیم از چوب درختان مواد اولیه و خمیر کاغذ را تولید نماید درنتیجه کاغذ تولیدی انها دارای کیفیت و استحکام بالایی است.

به این ورق های کاغذی همانطور که میدانید کرافت میگویند.

دلیل این نامگذاری نیز استفاده از چوب در مواد اولیه است.

2- نوع دوم خط تولید کارتن و کارخانه های بازیافت کارتن هستند که بخش عمده ای از کارشان تولید کاغذ و ورق های مقوایی کاغذی از ضایعات کارتن و کارتن های بازیافتی و دست دوم می باشد.

این نوع کارتنسازیها از 2 بخش کلی تشکیل شده اند:

1- واحد تولید خمیر از ضایعات کارتن

2- خط تولید کارتن

روش تولید خمیر از کارتن های دست دوم و ضایعاتی در خط تولید نوع دوم

در واحد تولید خمیر از کارتن های دست دوم و بازیافتی ابتدا کارتن های بازیافتی و دست دوم یا ضایعات کارتن بوسیله نوار نقاله وارد مخزن هیدرو پالپرمی شود. روی این نوار نقاله ها مقداری از ناخالصی کارتن ها جدا می شود که از ورودشان به هیدرو پالپر جلوگیری میشود. بعد از آن آب به آن اضافه می شود. سپس کارتن با میکس شدن در آب حل می شود و تا حدودی صافی اولیه نیز انجام می شود. در این مرحله سایر ناخالصی ها از خمیر تا حد امکان جدا می شود. محصولی که در هیدروپالپرها تولید شده و به عمل امده است وارد مرحله جدیدی به نام توربو سپراتور می شود.

این ماشین سرعت دور بالایی دارد تا بتواند الیافی که هنوز درمرحله قبل ازهم جدا نشده اند را جداکند

از طرف دیگر به کمک فیلتری که این قسمت دارد دیگر ناخالصی ها مجددا در این قسمت فیلتر میشود.

این مراحل با یکسری مراحل تکمیلی که در ادامه انجام میشود:

منجر به تولید خمیر کارتن از کارتن های دست دوم و بازیافتی و ضایعاتی جهت خط تولید کارتن می شود.

 

بازار کارتن ایران در تهران یکی از بزرگترین مراکز خرید و فروش کارتن دست دوم و اکبند

همانگونه که میدانید انواع کارتن نو و دست دوم در بازار کارتن خرید و فروش می شود.

بازار کارتن ایران یک مرکز پخش عمده کارتن دست دوم و بازیافتی جهت تامین نیاز خط تولیدکارتن است

در بازار کارتن کارتن های بازیافتی از شرکت های جز وابسته خریداری و جهت تامین نیاز مصرفی کارخانجان و کارگاه های تولیدکننده کارتن برای شارژ خط تولید کارتن عرضه می شود.

کارگاه های همکار و وابسته به بازار کارتن با بهترین قیمت کارتن ها را خریداری می کنند.