تولید کارتون شیر و مراحل ساخت ان تا مرحله بارگیری

تولید کارتون و روند ساخت

تولید کارتون شیر

کاغذ سنگین که برای کارتن های شیر استفاده می شود به عنوان یک نوع مقوا طبقه بندی می شود. این نوع معمولاً بر روی یک دستگاه Fourdrinier ساخته شده است ، یکی از قدیمی ترین و رایج ترین انواع تجهیزات تولید کارتون است. این روند با تراشه های چوب شروع می شود. تراشه ها در مواد شیمیایی گرم شده و غده می شوند که آنها را نرم می کنند و آنها را به قسمت های کوچکی از فیبر چوب می شکنند. در تولید کارتون پالپ در حمام کلر اکسیژن شده سفید می شود. پالپ سپس شسته شده و از چندین صفحه عبور می کند ، تا زباله ها را از بین ببرد. در مرحله بعد تولید کارتون ، پالپ از طریق دستگاهی به نام پالایشگر تغذیه می شود ، که الیاف چوب را بین دیسک های چرخان خرد می کند.

در تولید کارتون پالپ تصفیه شده به صندوق هدست دستگاه Fourdrinier سرازیر می شود. در هدست ، مخلوطی از آب و پالپ در یک صفحه مداوم در حال پخش پخش می شود. آب از زیر دهانه های موجود در صفحه تخلیه می شود و حصیری از الیاف چوب مرطوب را به جای می گذارد. تشک از طریق غلتک های بزرگی کشیده می شود که آب اضافی را خارج می کند. در مرحله بعد ، با گذشتن از آن روی استوانه های گرم شده بخار ، مقوا خشک می شود.

 

مرحله اعمال پوشش ضد آب در تولید کارتون شیر

مقوا خشک شده بعدی از طریق غلطک های یک اکسترودر حرکت می کند. از آنجا که مقوا از طریق غلطک ها کشیده می شود ، دستگاه مقدار کمی از پلی اتیلن مذاب را بیرون می کشد. پلی اتیلن در یک فیلم نازک به هر دو طرف مقوا چسبیده است. چندین درجه پلی اتیلن ممکن است در اکسترودر ترکیب شود ، و دستگاه در واقع چندین لایه فیلم را در یک گذر قرار می دهد. لایه های مختلف کارهای مختلفی از جمله کاهش نفوذ رطوبت ، کاهش نفوذ اکسیژن و کمک به احتباس روغن اسانس را انجام می دهند. از آنجا که مقوا از اکسترودر عبور می کند ، از یک غلتک سرد عبور می کند ، که هر دو سطح را خنک می کند.

این کاغذ اکنون دارای یک پایان بسیار براق و ضد آب است.

به یک رول بزرگ پیچیده می شود تا به قسمت چاپ منتقل شود.

رول به طور معمول 120 در عرض (3.05 متر) عرض دارد

خیلی بزرگ است تا بتواند روی دستگاه چاپ و برش جای بگیرد.

بنابراین در تولید کارتون رول بزرگ به رول های باریک تر شکاف داده می شود

عرض تعیین شده توسط ابعاد مورد نظر کارتن تمام شده.

 

مرحله چاپ و برش خالی تولید کارتون شیر

چاپ معمولاً به روش فلكسو گرافيک انجام مي شود كه از صفحات چاپي لاستيكي متصل به صدف هاي فولادي استفاده مي شود. کارگران رول مقوا پوشیده از پلی اتیلن را درون مطبوعات بارگذاری می کنند. مطبوعات کلمات و تصاویر کارتن شیر را روی مقوا چاپ می کنند. یک کارتن شیر معمولی ممکن است در هر چیزی از یک تا هفت رنگ چاپ شود. همه رنگ ها در یک گذر از دستگاه چاپ می شوند. بعد ، همان دستگاه مقوا را در امتداد لبه‌های کارتن ، که بعداً جعبه قرار خواهد گرفت ، به دست می آورد. قالب فرو می رود و کارتن را بیرون می کشد. اگر یک کارتن شیر خالی را از یک طرف و در انتهای آن باز کرده و آن را باز کنید ، می توانید شکل قطعه بریده شده را ببینید.

این قطعه صاف ، به ثمر رساند و چاپ شده خالی نامیده می شود.

تجهیزات پرینت و برش با سرعت بالا صدها مورد در هر دقیقه را معلوم می کند.

 

مهر و موم های خالی

4 نفر دیگر از کارگران کارخانه تولید کارتون قطعات را داخل دستگاه آب بندی بارگیری می کنند. دستگاه ، سطح صاف را خالی می کند و آن را به صورت جانبی تا می کند و یک درز جانبی با هم ایجاد می کند. درز سپس گرم می شود و با هم فشرده می شود. پیوندهای پلی اتیلن گرم و درز مستحکم و ضد آب و بدون چسب اضافی هستند. هزاران قطعه در هر دقیقه از طریق دستگاه آب بندی شلیک می کنند. این آخرین مرحله در تولید کارتون است. بقیه مراحل در قسمت لبنیات به پایان میرسد. قسمت های بسته بندی شده و بسته شده در کارتن های راه راه بارگیری می شوند و بارگیری و حمل می شود.