تولیدکارتن از مرحله مقدماتی تا مرحله تکمیل کارتن

بازار کارتن در تولیدکارتن عضو اتحادیه تولیدکنندگان کارتن تهران است. هدف اصلی تولیدکارتن ترویج استفاده از کارتن برای صاحبان برند ، تجارت و همچنین طراحان ، رسانه ها و غیه به عنوان یک وسیله بسته بندی اقتصادی و زیست محیطی است.

 

مقدمات تولیدکارتن

مقوا از الیاف سلولزی ساخته شده است که از چوب یا با استفاده مجدد از الیاف بازیافت شده یا کاغذ ضایعات ساخته می شوند. از ترکیب این دو نیز استفاده می شود و انواع مختلفی از فیبر وجود دارد که خصوصیات مختلفی را ایجاد می کند. پالپ به صورت مکانیکی یا شیمیایی با استفاده از ریزگردهای جنگلی تولید می شود و همچنین زباله ها را آسیاب را می کنند. بنابراین درختان بزرگتر را که به بلوغ رسیده اند و دارای چوب های ضخیمی برای مصارف ساختمان و مبلمان است وارد عرصه تولید میکنند. تمام خمیرهائی که توسط شرکتهای عضو تولیدکارتن استفاده می شود با استفاده از چوب از جنگلهای دارای مجوز ساخته می شوند. در جنگلهای مدیریت شده درختان بیشتری نسبت به برش کاشته می شوند تا از این طریق پایه اولیه مواد خام افزایش یافته و بی نهایت تجدیدپذیر شود.

 

بازیافت کارتن ها در سراسر دنیا یک امر طبیعی است

کاغذ الیاف و یا زباله های بازیافت شده در سراسر دنیا تا جایی که ممکن است جمع آوری می شود تا حمل و نقل کاهش یابد. انواع کاغذ ، تخته و بسته بندی قابل استفاده است و پس از مرتب سازی به صورت لیوانهای فیبر برای استفاده به کارخانه های کارتن تحویل داده می شوند. تخمین زده میشود که الیاف کاغذ و تخته تا هفت برابر قابل استفاده هستند.

 

ساخت مقوا برای تولیدکارتن

شروع فرایند تولید ، مرحله آماده سازی است. الیاف چه به صورت خمیر کاغذ یا کاغذ بازیافت شده در آبهای بزرگ با آب مخلوط می شوند تا زمانی که تعلیق بسیار خوب حاصل شود. سپس این کار برای پاک کردن هرگونه مواد پاک کننده مناسب می شود. به منظور تقویت مقاومت تصفیه می شود و سپس به دستگاه کارتن که در آن مقوا ساخته است ، پمپ می شود. مخلوط فیبر و آب حاصل از مرحله آماده سازی به دستگاه تولیدکارتن پمپ می شود و این مخلوط بسیار نازک روی چندین مش سیم به طور مداوم در حال قرار دادن است. با تخلیه آب از طریق مش الیاف شروع به “تنظیم” می کنند و سپس هر یک از ورق ها جمع می شوند تا یک ورق پیوسته از مقوا تشکیل دهند.

سپس توسط غلطکهای بزرگ فشرده می شود تا آب بیشتری از آن خارج شود.

سپس از سیلندرهای گرم شده بخار عبور داده شود تا آب بیشتری تبخیر شود.

 

تولید کارتن به صورت رول های مقوایی

هنگامی که کارتن به رطوبت لازم رسیده باشد حداکثر سه لایه از پوشش – ساخته شده از خاک رس و گچ به طور عمده – به سطح صفحه اضافه می شود. این روکش ها صافی و براقیت را بهبود می بخشد و برای دستیابی به چاپ با کیفیت و مورد نیاز روی کارتن ها لازم است. کل این فرآیند به منظور اطمینان از سازگاری کیفیت در مدارهای بسیار باریک کنترل می شود. پس از تولیدکارتن آن را به قسمت انتهایی منتقل می کند تا بر اساس نیاز مشتری مشتری یا به قرقره های کوچکتر یا بیشتر به ورق های روی پالت منتقل شود.

 

تکمیل کارتن

بعد از اینکه کارتن در قسمت انتهایی دستگاه به قرقره های عظیم پیچیده شد ، باید به فرمی تبدیل شود که چاپگرها و مشتری های پوسته بتوانند از آن استفاده کنند. اکثر کارتن ها به صورت ورق هایی روی پالت ها به فروش می رسند ، اما در قرقره های کوچکتر نیز جابجا می شوند که سپس به مشتریانی ارسال می شوند که مستقیم از قرقره ها چاپ می کنند.