سودآوری صنعت تولیدکارتن بسته بندی در ایران و جهان

دستگاه های موردنیاز برای تولیدکارتن بسته بندی بطور کلی از لحاظ انجام کار به 2 دسته اتوماتیک و دستی تقسیم میشود. در بازار خرید و فروش دستگاه تولید کارتن بسته بندی نیز میتوان دستگاه های کارتن بسته بندی را به 2 دسته اکبند و کارنکرده و دست دوم و کارکرده تقسیم نمود. در مطالب و اموزش های قبل بازار کارتن به موارد و دستگاه های مورد نیاز خط تولید کارتن سازی ها و جعبه سازی اشاره کردیم. برای اینکه آشنایی بیشتری پیدا کنید و درک شفاف تری نسبت به تولیدکارتن بسته بندی بدست بیاورید در ادامه انواع دستگاه هایی که در یک خط تولید کامل کارتن سازی مورد استفاده و بهره برداری قرار میگیرد را بصورت لیست وار ذکر میکنیم.

دستگاه های خط تولیدکامل کارتن سازی و جعبه سازی

  • دستگاه برش زن یا خط کش برش از اولین دستگاه های موردنیاز تولیدکارتن بسته بندی است.
  • دستگاه چاک دستی یا چاک زن کارتن
  • دستگاه چاپ نیمه اتوماتیک یا تمام اتوماتیک
  • دستگاه چاپ یا چاپ فلکسو یک رنگ و چند رنگ
  • دستگاه دایکات پینگ پنگی و فکی و روتاری
  • دستگاه لمینت دستی و اتوماتیک۳/۴
  • دستگاه لب چسب
  • دستگاه تسمه کش
  • دستگاه منگنه

صنعت تولیدکارتن بسته بندی در ایران و جهان

صنعت تولید کارتن بسته بندی از جمله پرکاربردترین و مهمترین صنایع دنیا است. در کشور ایران صنعت تولیدکارتن بسته بندی را میتوان به 5 یا حداکثر 10 مورد از شغل های برتر و محبوب دانست. شاید برایتان عجیب باشد اما واقعیت دارد. صنایع بسته بندی با استفاده از دانش روز جهان و دستگاه ها و ماشین آلات پیشرفته و مدرن اتوماتیک و نیمه اتوماتیک یا دستی و همچنین ابزار های مناسب جذب و ارتباط با مشتری برای بالابردن کیفیت کارگاه های تولیدکارتن بسته بندی روز به روز در حال رونق و پیشرفت بیشتر در کشور ایران می باشد. اما این بدان معنی نیست که راه اندازی یک کارگاه تولید کارتن بسته بندی به سادگی امکانپذیر است. شکی نیست که صنعت تولیدکارتن بسته بندی در ایران یک صنعت سودآور است اما نیاز به کار و سرمایه فراوانی نیز دارد.

عوامل موثر بر رشد و پیشرفت یک کارگاه تولیدکارتن بسته بندی

خیلی از عوامل بر روی شکل گیری و رونق یک کارگاه در صنعت تولید کارتن بسته بندی موثر می باشد. اولین و مهمترین آن قبل از راه اندازی و شروع به کار دانش و تخصص کافی در این زمینه می باشد. بعد از شروع به کار نیز فاکتورهایی وجود دارد که میتواند باعث موفقیت بیشتر و توسعه و گسترش کار شود. این فاکتورها که لزوما از ابتدای کار شاید هم در دسترس نباشد اما با اضافه شدن به کار تولید کارتن بسته بندی می تواند رونق بسیار زیادی به این صنعت ببخشد. سودآوری صنعت تولیدکارتن بسته بندی در ایران و جهان بسیار مطلوب است.

در ادامه برخی از این عوامل را جهت آشنایی شما بیان میکنیم :

1- داشتن یک تیم قدرتمند کنترل و تضمین کیفیت کارتن های تولیدی

یک تیم کنترل کیفیت قوی باید به موارد زیر همواره توجه و ان را مدیریت و کنترل کند:

تمام مواد اولیه از ابتدای ورود به کارگاه تحت کنترل قرار گیرد

مواد اولیه باید در محدوده کیفی مورد قبول استاندارد تولیدکارتن بسته بندی باشند

بطور مرتب مراحل تولیدکارتن بسته بندی نظارت شود و بررسی دقیق انجام شود.

2- داشتن یک واحد وابسته حمل و نقل و لجستیک با سرویس دهی مناسب

یک کارگاه یا کارخانه و شرکت تولیدی کارتن بسته بندی باید در زمینه حمل و نقل نیز فعال باشد حال میتواند صنعت حمل و نقل زیرمجموعه باشد یا اینکه همکاری با شما داشته باشد. همکاری با شرکت های بزرگ حمل و نقل باید بصورت دائم وجود داشته باشد.

3- لازم است در تولیدکارتن بسته بندی از آخرین تکنولوژی ها استفاده شود

برای تولید کارتن بسته بندی لازم است از آخرین دستاورد های تکنولوژی کشورهای دیگر از جمله اروپا مانند دستگاه های کارتن سازی و ماشین آلات جدید استفاده شود.

4- توجه به کیفیت برتر در تولید کارتن بسته بندی نسبت به رقبا

هدف شما از تولید کارتن بسته بندی باید استفاده از مواد اولیه باکیفیت برای تولید محصولات و کالاهای باکیفیت باشد. تولید انواع کارتن مورد استفاده در صنایع باید با بهترین مواد اولیه و کیفیت مطلوب انجام شود. بطور خلاصه مشتریان باید خیالشان از بابت سپردن کار به شما راحت باشد.بطوریکه خریداران از تامین بموقع و با کیفیت سفارش خود در حداقل زمان ممکن نگرانی نداشته باشند.

Table of Contents