بابل رپ Bubble Wrap – پلاستیک حبابدار محافظ کالا و محصولات

بابل رپ Bubble Wrap که یک اصطلاح است که در زبان فارسی به آن پلاستیک حباب دار می گوییم. پر کردن حباب بسته بندی گاهی اوقات به عنوان تسکین دهنده استرس مورد استفاده قرار می گیرد و دفاتر شرکت های Sealed Air دارای “صندوق های کاهش استرس” هستند که پر از پلاستیک حباب دار یا همان بابل رپ Bubble Wrap برای کارمندان می شوند.

همچنین میتوانید در مرود پلاستیک حبابدار ضربه گیر بیشتر بخونید.

 

تاریخچه بابل رپ و Bubble Wrap یا پلاستیک حبابدار محافظ کالا و محصولات

عبارت بابل رپ و Bubble Wrap (در اصل Air Cap) یک مارک تجاری تجاری شرکت Sealed Air است که شامل بسیاری از محصولات کوسن ساخته شده از بسته بندی حباب است. بسته حباب در سال 1957 توسط مهندسین آلفرد فیلدینگ و مارك چاوانس در هاثورن ، نیوجرسی اختراع شد. فیلدینگ و چاوانس دو پرده دوش را به هم متصل کردند و باعث ایجاد حباب های هوائی شدند که در ابتدا سعی داشتند به عنوان کاغذ دیواری بفروشند. هنگامی که این محصول به عنوان تصویر زمینه ناموفق بود ، تیم به عنوان عایق گلخانه ای به بازار عرضه شدند.

مارک بابل رپ Bubble Wrap توسط بخش مراقبت از محصول Sealed Air تولید می شود. هر دو نام تجاری و محصول Bubble Wrap در سال 1960 و با عرضه Sealed Air معرفی شدند. اگرچه این مارک در ابتدا برای بسته بندی رایانه های IBM مورد استفاده قرار می گرفت ، اما Sealed Air اکثر فعالیت های خود را در صنعت بسته بندی مواد غذایی Bubble Wrap انجام می دهد.

ورود بابل رپ به عرصه بسته بندی کردن حباب دار

صاحب لوگوی بسته بندی کردن حباب : شرکت هوایی مهر و موم شده
سال معرفی : سال میلادی 1960

اگرچه Bubble Wrap در سال 1960 توسط شرکت Sealed Air (تأسیس شده توسط فیلدینگ و Chavannes) تأسیس شد

اما تا یک سال نگذشت که کاربرد آن در مصارف محافظ کشف شد.

به عنوان یک ماده بسته بندی ، اولین مشتری بابل رپ Bubble Wrap کمپانی بزرگ IBM بود

از این محصول برای محافظت از کامپیوتر IBM 1401 در حین حمل استفاده می کرد.

فیلدینگ و چاوانس در سال 1993 به سالن مشاهیر مخترعین نیوجرسی منتقل شدند.

شرکت Sealed Air پنجاهمین سالگرد تولد Bubble Wrap را در ژانویه سال 2010 جشن گرفت

بسته بندی حباب دار استاندارد بابلرپ BubbleWrap

بسته بندی حباب ، استاندارد و با نشان های رنگی به عنوان مواد تخلیه الکترواستاتیک و در اندازه های مختلف حباب هایی که کوسنینگ را برای اشیاء شکننده یا حساس فراهم می کنند ، بسته به اندازه جسم بسته بندی شده و همچنین میزان محافظت از کوسن مورد نیاز ، به طور کلی در اندازه های مختلف در دسترس هستند. لایه های چندگانه ممکن است مورد نیاز باشد تا جداسازی شوک و لرزش فراهم شود. یک لایه واحد ممکن است دقیقاً به عنوان یک لایه محافظ سطح استفاده شود. از قالب حباب برای شکل دادن برخی از انواع پاکت نامه های پستی استفاده می شود.

رقابت سالانه حباب بسته بندی بابل رپ Bubble Wrap برای مخترعین جوان از سال 2006 تا 2008 به میزبانی شرکت Sealed Air برگزار شد که در آن کودکان به طراحی محصولات ساخته شده از بسته بندی حبابی که در خارج از صنعت بسته بندی استفاده می کردند تشویق می شدند.

بسته بندی حباب اغلب از فیلم پلی اتیلن (LDPE) تشکیل می شود که:

یک طرف آن به یک طرف صاف وصل می شود تا حباب هوا تشکیل شود.

برخی از انواع بسته بندی های حباب از فیلم مانع نفوذ کمتری برخوردار هستند

تا عمر مفید بیشتر و مقاومت در برابر از بین رفتن هوا در خلا را فراهم می کند.

نایلون ظربه گیر کاربرد فراوانی دارد و همچنان در صنایع بسته بندی نقش مهمی را دارد .