انواع کارتون بسته بندی و مزایا و کاربردهای استفاده

انواع کارتون بسته بندی سالها پیش در انگلستان از کاغذ های راه راه ، قسمت خزدار و شیار جعبه های بسته بندی ، به عنوان آستر برای کلاه های برتر انگلیسی استفاده می شد. با این حال ، تا سال 1871 بود که توسط آلبرت جونز از شهر نیویورک برای مقاصد بسته بندی ثبت اختراع شد. از آن زمان ، کاغذهای راه راه از به انواع جعبه های مقوایی و انواع کارتون بسته بندی ، مانند پیتزا ، نانوایی و جعبه های بیرون کشیده تبدیل شده است. پوسته پوسته شدن مقوا همچنین در برخی از انواع کارتون بسته بندی مواد یکبار مصرف سازگار با محیط زیست و صفحات کاغذی و نانوایی های یکبار مصرف استفاده می شود.

انواع کارتون بسته بندی و مزایا

انواع کارتن بسته بندی محصولات به گونه ای طراحی شده که وزن زیادی را پشتیبانی می کنند. این امر نه تنها برای اهداف حمل و نقل مفید است ، بلکه نقش مهمی در حمایت از وزن مواد غذایی در یکبار مصرف راه راه ذکر شده در بالا نیز دارد. این ساخت و ساز فلت مقوایی نیز نقش مهمی در محافظت از وسایل در هنگام حمل و نقل دارد. قوسهای خمیده ایجاد شده توسط این فلوتها تخته ها را دوام می آورد و در برابر فشار اعمال شده از هر زاویه ای مقاومت می کند. فضای خالی که بین فلوت ها و زیر قوس ها قرار دارد حتی در صورت تغییر شدید دما نیز عایق کاری و همچنین عایق بندی می کند.

انواع کارتون بسته بندی از مقوا نوع A

مقوا نوع A دارای فشرده سازی و کوسن بندی عالی و همچنین استحکام انباشت خوبی است. برای بسته بندی وسایل شکننده بسیار عالی است و معمولاً برای استحکام ساختاری استفاده می شود.

# فلوت / پای خطی: 36
ارتفاع فلوت: 1/4 ”

انواع کارتن بسته بندی نوع B

مقوا نوع B مقاومت بسیار خوبی در برابر خرد و سوراخ دارد و یک سطح چاپ عالی است.

این مقوا معمولاً برای قطعات بسته بندی داخلی مانند پدها و پارتیشن ها استفاده می شود.

# فلوت / پای خطی: 49
ارتفاع فلوت: 1/8 ”

انواع کارتون بسته بندی نوع C

مقوا نوع C سطح چاپ خوبی را ایجاد می کند. همچنین دارای خواص فشرده سازی و مقاومت در برابر خرد شدن است. بیشتر برای حمل جعبه ها و ایمن سازی شیشه ، مبلمان ، مواد غذایی و غیره استفاده می شود.

# فلوت / پای خطی: 41
ارتفاع فلوت: 11/64 ”

انواع کارتن بسته بندی نوع E

ساخت و ساز نازک مقوا نوع E به کاهش فضای ذخیره سازی کمک می کند. مقاومت بسیار خوبی در برابر خرد شدن و سطح چاپی استثنایی دارد. معمولاً برای نمایشگرها ، جعبه های پیتزا ، صندوق های رای گیری و بسته بندی کالاهای مصرفی مانند شیشه ، سرامیک و لوازم آرایشی استفاده می شود.

# فلوت / پای خطی: 90
ارتفاع فلوت: 1/16 ”

انواع کارتون بسته بندی نوع F

مقوا نوع F دارای سطح چاپ برجسته و مقاومت در برابر خرد بسیار خوبی است. ساخت و ساز نازک آن باعث می شود جعبه های محکم تر با فیبر کمتری تولید شود. این ماده معمولاً در ورق های پوستی و بسته بندی برای کالاهای مصرفی مانند لوازم آرایشی ، جواهرات و کفش استفاده می شود.

# فلوت / پای خطی: 128
ارتفاع فلوت: 1/32 ”